הגודל כן קובע

אחת מהשאלות שהטרידו וממשיכות להטריד נשים וגברים מאז ומעולם נוגעות לגודל הפין. נשים רבות התחבטו בשאלה האם אורך הפין או עוביו משפיעים על ההנאה המינית שלהן. גברים רבים, לעומת זאת, סבלו וסובלים מדימוי עצמי נמוך שנובע מהחשש שהפין שלהם לא גדול מספיק כדי לספק נשים. האם החשש הזה מוצדק? האם גודל הפין מהווה גורם משיכה עבור נשים? האם יש קשר בינו לבין ההנאה המינית שלהן? שני מחקרים שנעשו לאחרונה מנסים לשפוך אור על הסוגייה (את שניהם ניתן לקרוא במלואם ברשת).

לפני שאגע במחקרים חשוב להבין למה בכלל גודל הפין אמור לשנות לאישה. הפין האנושי הינו גדול ועבה בהשוואה לפינים של פרימאטים אחרים וכמו מערכות רבייה אחרות של זכרים בטבע הוא עבר אבולוציה מהירה מאוד בהשוואה לתכונות פיסיות אחרות. יש שוני גדול בין זכרים שונים בטבע בגודל ועובי, כמו גם בתוך המין האנושי לבדו. בטבע, גודל הפין קשור קשר הדוק לברירה המינית. גודל הפין משפיע במינים מסוימים על סיכויי ההפרייה בזמן יחסי מין (בנוסף לגודל האשכים שהוא גורם קריטי שמלמד על עוצמת התחרות התוך מינית), והוא גם יכול להשפיע על הבחירה של נקבות לפני ואחרי יחסי המין. מכיוון שברוב המינים הפין גלוי (כולל בני אדם לאורך רוב ההיסטוריה האבולוציונית שלנו), הגיוני לחשוב שגודל הפין מהווה אינדיקטור מיני, אולי כזה שקשור לתכונות אחרות שמעידות על בריאות כללית, בדיוק כמו שזנב גדול וצבעוני מעיד על בריאותו של הטווס.

חוקרי המין מאסטרס וג’ונסון היו הראשונים שחקרו מדעית את גודל הפין והתפרסמו במסקנה שלהם שהגודל לא קובע ואינו משפיע על ההנאה המינית של האישה. מחקרים נוספים שנעשו מאז מצאו ממצאים סותרים והמחקרים החדשים מנסים לעשות קצת סדר בנושא. כל המחקרים שבחנו את ההעדפות של נשים לפין בגדלים שונים התבססו על שאלונים למילוי עצמי שבו נשים הביעו את העדפותיהן. המחקר הראשון שהתפרסם בכתב העת Pnas (איך לא?), בדק בצורה ישירה יותר את הנושא.

מטרת המחקר הייתה לבדוק איך נתפסים פינים בגדלים שונים על ידי נשים ואיך הם משפיעים על האטרקטיביות של הגבר ביחד עם גובה ומבנה גוף גברי. החוקרים הציגו בפני 105 נשים הטרוסקסואליות מאוסטרליה, בגיל ממוצע 26, דמויות ממוחשבות של גברים בגבהים שונים, מבנה גוף אתלטי משתנה (כפי שנמדד ביחס בין הכתפיים למותניים) ופין בגדלים משתנים (הפין היה רפה, לא בזמן זיקפה). הם יצרו את כל הקומבינציות האפשריות ושאלו את הנשים כמה אטרקטיביים היו הגברים בכל אחת מהן. מכיוון שכל תכונה כללה שבע אפשרויות, סך כל הקומבינציות היה 343. זה נעשה בין השאר כדי לנטרל את הקורלציות בין כל המשתנים.

התוצאות הראו שכל אחת מהתכונות (גודל פין, גובה ואתלטיות) היו אטרקטיביים יותר ככל שהיו גדולים יותר. העלייה הזו הייתה משמעותית יותר בערכים הנמוכים וככל שהתכונה הנבדקת גדלה השיפור באטרקטיביות נעשה זניח יותר. הנה למשל הגרף שמתאר את העלייה באטרקטיביות של הגבר כפונקציה של גודל הפין (הקווים מתארים מרווחי ביטחון של 95%):

שאר התכונות הראו עלייה דומה ולכל אחד משלושת המשתנים הייתה השפעה ייחודית שלא תלויה במשתנים האחרים. אז על סמך המחקר הזה אפשר לומר שגודל הפין כן קובע, וגדול עדיף, אם כי בגודל מסוים (בערך 7.6 ס”מ, גודל פין שהינו נמוך מהממוצע בעולם המערבי) ההשפעה מתמתנת. בגודל של מעל 10 ס”מ לא רואים עלייה במשיכה לגבר (צריך לזכור גם שזיקפה גורמת להגדלה של פינים קטנים יותר וככל שהפין גדול יותר כך ההפרש מזיקפה מלאה קטן יותר). מעניין שככל שהפין היה גדול יותר כך זמן התגובה של הנשים היה איטי יותר (נכון גם לגבי הגובה והאתלטיות). כלומר, נשים בהו בפינים גדולים זמן רב יותר. הנטייה של אנשים לצפות יותר זמן בגירויים אטרקטיביים היא נטייה ידועה שקיימת כבר אצל תינוקות שמסתכלים למשל על פרצופים יפים זמן ארוך יותר.

איך גודל הפין קשור למשתנים האחרים? כאן נתגלה ממצא מעניין. התברר שההשפעה של פין גדול על האטרקטיביות של הגבר גדולה יותר ככל שהגבר גבוה יותר. מכיוון שגובה של גבר מהווה גורם משיכה גדול לנשים (ומסיבות אבולוציוניות מובהקות), ומוביל להצלחה רבייתית גדולה יותר, יתכן שגודל הפין התפתח כאינדיקטור מיני משני שמוצמד לגובה הגבר. עוד התברר מהמחקר שגודל פין היה בעל השפעה על האטרקטיביות של הגבר כמעט כמו גובה, ממצא די מפתיע בהתחשב בזה שגובה הוא גורם משמעותי בבחירת בן זוג. עוד נמצא שככל שמשקל האישה היה גבוה יותר, כך החשיבות של גודל הפין לאטרקטיביות של הגבר גדלה, אם כי צריך לקחת את הממצא הזה בזהירות בגלל שהקשר שנמצא היה יחסית חלש.

המחקר השני מתמקד בהשפעה האפשרית של גודל הפין על האורגזמה של האישה. עדיין לא ברורה הפונקציה האבולוציונית של האורגזמה הנשית וכתבתי על כמה תאוריות שקיימות לגבי זה בעבר. מכיוון שרוב הנשים לא מגיעות לאורגזמה מיחסי מין וגינליים השערה אחת גורסת שאורגזמה נרתיקית (וגינלית) משמשת כמכשיר עבור האישה לברור את הגבר עם הגנים הטובים ביותר. ואכן, מחקרים מצאו קשר בין אורגזמה נרתיקית וגנים טובים של הגבר (כפי שהם מתבטאים באטרקטיביות החיצונית של הגבר, כמה הוא סימטרי, דומיננטי ובעל מראה גברי). אם ההשערה הזו נכונה, יתכן שגם הפין הגברי משמש כמדד מסוים לאיכות הגנטית של הגבר ולכן יש שוני בהנאה המינית של האישה כתלות בגודל הפין של הגבר. גודל הפין הוא משהו שאי אפשר לזייף ולכן הוא יכול להוות אינדיקטור אמין שהברירה מינית פועלת עליו. אם פין גדול יותר גורם לאורגזמה נשית בתדירות גבוהה יותר, אז נצפה למצוא העדפה לפין כזה על ידי הנשים.

המחקר הנוכחי נעשה בסקוטלנד ונשים גויסו אליו דרך האינטרנט (רוב הנשים היו מסקוטלנד אבל כרבע היו ממדינות אחרות). 323 נשים מנוסות מינית מילאו שאלון לגבי הניסיון המיני שלהן וכמו כן ענו על השאלה הבאה: “כשכל שאר הדברים שווים, האם סביר יותר שתגיעי לאורגזמה וגינלית עם גבר שיש לו פין גדול מעט מהממוצע (כשהממוצע הוא בערך באורך של שטר של 20 דולר)?” תשובות אפשריות היו: סביר יותר, אין הבדל, סביר פחות, אני לא מקבלת אורגזמות מחדירה, אין לי מספיק ניסיון מיני כדי לענות על השאלה.

תוצאות המחקר הראו שבקרב הנשים שדיווחו שיש להן מספיק ניסיון מיני לשפוט את העניין, שליש מהן דיווחו שהן מעדיפות לקיים יחסי מין עם גבר בעל פין גדול מהממוצע, בעוד 60% אמרו שאין שום הבדל בין גודל הפין לאורגזמות שלהן. 6% דיווחו שפחות סביר שהן יגיעו לאורגזמה עם פין גדול.

אם כן נראה שפין גדול מהממוצע מועדף על ידי חלק מהנשים, אבל לא על ידי כולן או אפילו רובן שטוענות שהוא לא גורם לשום הבדל בחוויה המינית שלהן. החוקרים מצאו גם שגודל הפין היה חשוב יותר לנשים שדיווחו על אורגזמות נרתיקיות בתדירות גבוהה יותר, ונשים שאורגזמות כאלו היו חשובות להן, בהשוואה לנשים שאצלן האורגזמות הללו היו נדירות יותר, ופחות היו מעוניינות בהן בהשוואה לאורגזמה שמגיעה מגירוי ישיר של הדגדגן או מאוננות. הדבר נותן תמיכה לתאוריה שגודל הפין רלוונטי כנראה רק עבור נשים שמסוגלות להגיע לאורגזמה נרתיקית.

לסיכום, שני המחקרים שסקרתי מצביעים על כך שהפין האנושי נברר כנראה על ידי הברירה המינית אם כי לא ברור עדיין המנגנון המדויק של הברירה. יותר גדול זה יותר טוב אבל גדול מדי כנראה לא מגדיל את המשיכה, וכל זה בעיקר עבור הנשים שמגיעות לאורגזמה דרך חדירה ביחסי מין. יהיה מעניין לבדוק את הנושא בקרב שבטים שבהם אנשים מסתובבים ערומים ולראות האם יש את אותו האפקט, כמו גם האם יש קשר בין גודל הפין לרבייה בפועל.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Mosheshy  ביום 10/01/2014 בשעה 12:13 pm

  המחקר האישי שלי מגבה את הכתוב למעלה.אצל נשים רבות העובי המגביר את החיכוך חשוב יותר מהגודל.

 • ניצן  ביום 11/01/2014 בשעה 1:54 am

  מעניין מה זה "ממוצע של שטר 20 דולרים" אורך של השטר?

 • kiko  ביום 16/01/2014 בשעה 6:00 pm

  בספר Why Women Have Sex Understanding Sexual Motivations from Adventure to Revenge, של החוקר האבולוציוני הידוע David M. Buss וחוקרת הסקס Cindy M. Meston, החוקרים מציינים שבאמת יש אחוז קטן (אני כבר לא זוכר, נראה לי 17%) של נשים שיכולות להגיע לאורגזמה ע"י גירוי של איזור מסויים בנרתיק, ועבורן הגודל מאד חשוב. עבור שאר הנשים זה לא משנה. לכן ההבדלה היא אפילו יותר ספציפית ממה שהמחקר מתאר, הגודל לא יותר חשוב לנשים שיכולות לחוות אורגזמה וגינלית, אלה יותר חשוב עבור נשים שמסוגולות לחוות אורגזמה וגינלית שמקורה באיזור מסוים בנרתיק.

  • גיל  ביום 16/01/2014 בשעה 6:07 pm

   זו בהחלט תאוריה מעניינת אבל אני לא חושב שהיא עדיין הוכחה. והספר באמת מצוין.

 • אורי  ביום 24/10/2014 בשעה 12:13 pm

  אני לא חוקר, אבל ממש חקרתי באמצעות שימוש ב"צעצועים" ובציוד האישי…. מסקנותיי אינן שגרתיות ולא ימצאו חן בעיני רבים, אבל נראה לי שזאת האמת, אף כי גם אני הית מעדיף לדעת שאני טועה, אבל הנה הן: כמעט כל אשה יכולהלהגיע לאורגזמה נרתיקית. זה תלוי בעוביו אורכו, משך הזמן והיכולות הוירטואוזיות של הגבר. גם נשים שמעולם לא הגיעו לאורגזמה בכלל ונרתיקית בפרט, גילו להפתעתן שזה אפשרי, עם איבר במימדים שהם הרבה מעל הממוצע. זה לא נעים לרובנו. גם לי. אבל פשוט בדקתי מאד ביסודיות ובהיקף רחב, כולל כאלה שלא האמינו שזה יקרה. פשוט ורע: הגודל והעובי קובעים מאד את הנאה, ובתנאי שמדובר על מימדים שהם הרבה הרבה מעל הממוצע. חבל. למה? כי העולם קשה לגברים! אוף!

טרקבאקים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: