השפעות המחזור החודשי על בחירת בנות זוג אצל לסביות

מחקרים על בחירות בני זוג ומיניות נעשו עד לאחרונה ברובם על אוכלוסייה הטרוסקסואלית. עם זאת, אפשר ללמוד הרבה מהשוואות בין הטרוסקסואליים לבין הומואים ולסביות. מחקרים כאלו חושפים תמונה מעניינת למדי. לרוב, נטייה חד מינית לא משנה את דפוסי ההתנהגות המקובלים של המין, וההבדל העיקרי מתבטא בזה שהיא פשוט מופנית כלפי בן או בת אותו מין. כך למשל, הומואים מעוניינים בריבוי פרטנרים מיניים ובמין מזדמן וחסר מחויבות בדיוק כמו גברים הטרוסקסואליים. לסביות מעוניינות בקשרים ארוכי טווח, בקשר רגשי עמוק יותר, ולא ימהרו להיכנס למיטה. מהבחינה הזו, להומואים ולסביות יש יתרון על פני הטרוסקסואליים מכיוון שלבני ובנות זוגם יש רצונות דומים מאוד לשלהם, וכך הם נמנעים מרבים מהקונפליקטים האופיינים לקשרים בין גברים ונשים.

מחקר חלוצי חדש שעומד להתפרסם בכתב העת Journal of Experimental Social Psychology ערך השוואה כזו וניסה לבדוק את השפעות המחזור החודשי על לסביות. כפי שכבר כתבתי בעבר, שינויים פיזיולוגיים והתנהגותיים כתוצאה מהמחזור החודשי זו תופעה שנחקרה למדי אצל נשים הטרוסקסואליות והמטרה של המחקר החדש הייתה לבדוק האם אותן השפעות יהיו מנת חלקן של נשים לסביות. ההשוואות הללו שופכות אור לא רק על האבולוציה של האישה, אלא גם יכולות לשפוך אור על הבסיס האבולוציוני של הומוסקסואליות (נושא שכבר כתבתי עליו בהרחבה).

ממחקרים על נשים הטרוסקסואליות ידוע שנשים בשיא הפוריות (קרי, בזמן הביוץ) הן בעלות יצר מיני גבוה יותר ויש להן נטייה לחפש יחסים מזדמנים. מחקרים קודמים מצאו שנשים מבייצות מהירות הרבה יותר מנשים לא מבייצות (בזמן הווסת או על גלולה) בזיהוי גברים בהשוואה לנשים. באופן ספציפי, הן טובות ומהירות יותר בזיהוי גברים שריריים, גברים בריאים יותר, וכאלו שיש להם מערכת חיסונית טובה יותר. באופן כללי, נשים בשיא הפוריות רגישות לסימנים המעידים על קיומם של גנים טובים בגבר, מה שמוביל אותן למציאת פרטנר מיני איכותי יותר מבחינה אבולוציונית.

המחקר הנוכחי התמקד במשימת זיהוי פרצופים. במשימה כזו, מציגים בפני הנבדקות פרצופים שונים שמינם אינו ידוע. על הנבדקות לזהות כמה שיותר מהר האם מדובר בגבר או אישה. מחקרים שנעשו על נשים הטרוסקסואליות גילו נטייה בולטת לזהות מהר יותר פרצופים גבריים בשיא הפוריות, לעומת מהירות שווה של זיהוי בזמנים אחרים של המחזור החודשי. 8 נשים לסביות מניו זילנד שלא השתמשו באמצעי מניעה כימיים השתתפו בניסוי. הוצגו בפניהן 100 תמונות (50 גברים, 50 נשים) והם נדרשו לזהות את מין האדם כמה שיותר מהר. הן חזרו על הניסוי פעמיים, פעם אחת בשיא הפוריות ופעם אחת בזמן הווסת.

תוצאות הניסוי הראו שבזמן שיא הפוריות פרצופים נשיים זוהו מהר יותר מאשר פרצופים דומים שלא בתקופת הפוריות. לא היה שום הבדל בזיהוי פנים גבריות בזמני הפוריות השונים. הממצא הזה מרמז שנשים נוטות לחפש פרטנרים מיניים בזמן הפוריות, בלי קשר לעובדת היותן הטרוסקסואליות או לסביות. הממצאים הללו עקביים עם ההנחה שלנשים יש יצר מיני גבוה יותר בזמן שהן פוריות. הם גם עקביים עם ממצאים קודמים שמצאו שההעדפות המיניות ואסטרטגיות בחירת בנות זוג של לסביות, דומות לאלו של הטרוסקסואליות, רק שהן מכוונות כלפי נשים במקום גברים. הם יכולים גם לרמז, שהבסיס הביולוגי של הומוסקסואליות בלתי תלוי בבסיס האבולציוני של המנגנונים שמעורבים בבחירת בני זוג. אם היה קשר ביניהם, היינו מצפים שנשים לסביות יזהו גברים מהר יותר, מכיוון שזיהוי כזה מכוון למטרה של הצלחה רבייתית, מה שכמובן לא אפשרי מיחסי מין בין נשים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עומר  ביום 09/11/2007 בשעה 11:23 pm

  העתק שלו? הייתי רוצה לקרוא את פרק השיטות.
  תודה

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 12:04 am

  אתה יכול למצוא את המאמר דרך מאגר מידע אוניברסיטאי. הוא נקרא: Female sexual orientation and menstrual influences on person perception והמחברים הם: Katherine Brinsmead-Stockham, Lucy Johnston, Lynden Miles and C. Neil Macrae.

 • עמנואל  ביום 10/11/2007 בשעה 12:20 am

  רק שלא הבנתי את שני המשפטים האחרונים

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 12:46 am

  הכוונה היא שזיהוי מהיר נחשב אצל הטרוסקסואליות כאחד המדדים שבודקים רגישות נשים לרמזים מיניים. כלומר, נשים רגישות בזמן הביוץ לגברים וזה תואם את האסטרטגיה המינית שמטרתה למצוא בן זוג בצורה אופטימלית, ובן זוג בעל גנים טובים, כזה שיהיו ממנו ילדים מוצלחים מבחינה אבולוציונית. אצל לסביות, העובדה שהן מזהות נשים מהר יותר מראה שהן רגישות לרמזים מיניים של בחירת בני זוג, אבל לא לרמזים שקשורים בהצלחה הרבייתית שלהן (כי יחסים בין נשים לא מובילים לרבייה). זה ממצא מעניין שעולה בקנה אחד עם ממצאים דומים בנוגע להעדפות בבחירת בני זוג של לסביות אבל מעלה את השאלה הכללית, למה זה בדיוק מתרחש.

 • כותרת  ביום 10/11/2007 בשעה 2:22 am

  אם הבנתי נכון המסקנה היא שנשים יותר רגישות לרמזים מיניים של בחירת בני זוג (ניסוח שלך) בתקופת הביוץ שלהן בלי קשר למינו של הפרטנר.

  אם אכן הבנתי נכון אז מה הקשר לרבייה? זה לכאורה הופך את כל התאוריה לבעייתית מכיוון שהיא יוצרת הפרדה בין שתי קבוצות היכן שלא צריך. מעבר למינו של הפרטנר לא היה שום הבדל בתוצאות הניסוי.

  מעבר לזה שמונה נשים זה באמת מדגם די עלוב.

  איפה עמית כשצריך אותו…

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 2:30 am

  וזה באמת מה שכתבתי. נשים רגישות לסימנים הקשורים לבחירת בני או בנות זוג בזמן הביוץ. אצל הטרוסקסואליות זה קשור לרבייה אצל לסביות לא. בדיוק כמו שבחירות בני זוג של לסביות באופן כללי לא קשורות לרבייה אבל הן עדיין דומות לבחירות של הטרוסקסואליות.

 • כותרת  ביום 10/11/2007 בשעה 2:32 am

  למה בכלל לחלק את זה מראש לשתי קבוצות על סמך מינו של הפרטנר המיני?
  הרי אין גבול למספר הקבוצות שאפשר לחלק. בתור דוגמה הנה רק כמה:
  ביסקסואלים, א-סקסואלים, אנשים עם מיניות נזילה…

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 2:34 am

  המאמר כבר מוכן וזה רק עניין טכני עד שהוא יפורסם. כבר דיווחו עליו בכתבי עת ואתרים מדעיים אחרים.

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 2:40 am

  שיש הבדלים בולטים בהבחנה בין גברים ונשים וההבדלים הללו הגיוניים מבחינה אבולוציונית ומופיעים בהקשרים שונים. מה שלא היה ברור זה האם ההפרדה הזו נובעת ממשיכה מינית או מרצון למקסם הצלחה רבייתית ולכן הניסוי הזה נערך בצורה הזו. אגב, זה לא נכון שמתרכזים רק בגברים ונשים. בתוך כל קבוצה יש גם תתי חלוקות. למשל, בין גברים שנראים גבריים לבין כאלו שלא, בין גברים בשיא הפוריות לכאלו שלא (למשל ילדים) ובין נשים עם רמות משתנות של אסטרוגן שמצביע על נשיות ובגילאים שונים. הממצאים מראים שאצל הטרוסקסואליות יש מכוונות כלפי גברים גבריים יותר (רמות טסטוסטרון גבוהות) ובשיא הפוריות המינית, מה שתואם את הניבוי האבולוציוני. את כמובן יכולה לחלק לקבוצות שונות אם את חושבת שימצא ביניהם הבדל ולהסביר מה הרקע האבולוציוני או אחר לחלוקה כזו.

 • כותרת  ביום 10/11/2007 בשעה 2:56 am

  שהיא נובעת ממשיכה מינית ולא מרצון למקסם הצלחה רבייתית?

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 3:01 am

  אבל אצל לסביות לא הטרוסקסואליות. למרות שזה נתון לפרשנות. יש כאלו שיאמרו שזה שלסבית מתמקדת בבחירת בת זוג לא סותר את זה שהיא לא מעוניינת בהצלחה רבייתית אלא שהיא מתמקדת קודם בבת זוג ואחר כך תעשה משהו בקשר לרבייה שלה.

 • כותרת  ביום 10/11/2007 בשעה 3:13 am

  אם התופעה מתקיימת אצל כל הנשים, ואצל חלקן היא בבירור לא קשורה לרבייה (כמו שכתבת ברשימה), מדוע להניח שאצל השאר היא כן? זאת אומרת, מדוע להתעקש למצוא הסבר שונה לכל קבוצה בנפרד במקום להסתפק בהסבר פשוט יותר לכולן ביחד (אוקהם)? לכאורה, או לפחות על פי מה שאתה כתבת, אין סיבה טובה מלבד אולי שמרנות לחפש שני הסברים שונים.

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 3:28 am

  הטרוסקסואליות. אל תשכחי שהמחקר הזה בדק באופן ספציפי השפעה אחת של המחזור (וזה המחקר הראשון שאני מכיר שנעשה על לסביות), אבל אצל הטרוסקסואליות ההשפעות השונות של המחזור נבדקו בצורות שונות שמראות בבירור על העדפה להצלחה רבייתית.

  כמו בהרבה תופעות פסיכולוגית, קודם כל מוצאים שתופעה מסוימת מתקיימת באוכלוסייה גדולה. אחר כך, מנסים לחדד ולבדוק האם היא מתקיימת באותה מידה על כל האוכלוסייה או לא? או האם משתנים שונים גורמים לתופעה להשתנות אצל אנשים שונים? זו בדיוק הייתה המטרה של המחקר הזה. יש היגיון בבדיקה ספציפית של אוכלוסיה לסבית. האוכלוסיה הזו "נבלעת" במחקרים אחרים וקשה להבחין בהשפעות השונות שלה אם לא בוחנים אותה בנפרד. כמו שהמחקר הזה מראה, לא פשוט להגיע לאוכלוסיה הומוסקסואלית (משני המינים) ומן הסתם עוד יותר קשה למצוא לסביות שאינן על גלולות.

 • כותרת  ביום 10/11/2007 בשעה 3:39 am

  למה בבירור אצל הטרוסקסואליות זה קשור להצלחה רבייתית ולמה צריך למצוא שני הסברים שונים, אבל אולי הבעיה אצלי.

  ולגבי המשפט "ומן הסתם עוד יותר קשה למצוא לסביות שאינן על גלולות"
  אתה משוכנע שזה מה שהתכוונת לכתוב? איזו סיבה יש ללסביות ליטול גלולות באופן גורף?

 • גיל  ביום 10/11/2007 בשעה 3:44 am

  הממצאים על הטרוסקסואליות רחבים הרבה יותר. ידוע שבזמן הביוץ נשים מעדיפות לא רק פרצופים של גברים (כמו בניסוי הזה), אלא גם בפועל נוהגות לקיים יותר יחסי מין, מחפשות מין מזדמן וכו'. עדיין לא ברור איך לסביות מתנהגות בהקשר הזה עם בנות זוגן.

  ברור שיהיו פחות לסביות על גלולות אבל נשים משתמשות בגלולות לא רק בזמן שהן פעילות מינית עם גברים אלא כי זה מסדיר להם את המחזור החודשי.

 • כותרת  ביום 10/11/2007 בשעה 3:56 am

  אבל כאמור, אולי הבעיה אצלי.
  העובדה שעדיין לא ידוע "איך לסביות מתנהגות בהקשר הזה" והעובדה שהממצאים לגבי הטרוסקסואליות רחבים הרבה יותר הם פשוט לא הסבר לצורך בשני הסברים שונים, לפחות לא בעיני.

 • אריאל  ביום 11/11/2007 בשעה 11:12 am

  איך אתה עושה את הקפיצה הלוגית מהנתונים ש"ידוע שבזמן הביוץ נשים מעדיפות לא רק פרצופים של גברים (כמו בניסוי הזה), אלא גם בפועל נוהגות לקיים יותר יחסי מין, מחפשות מין מזדמן וכו'" למסקנה שהתופעה כן קשורה אצל נשים הטרוסקסואליות לרביה. חסר פה איזה שהוא שלב.
  להיפך- התוצאה מהמחקר אצל לסביות היתה צריכה דווקא לאשש את המסקנה שזה *לא* קשור לרביה, אם גם אצל לסביות רואים בדיוק את אותן תופעות.

 • גיל  ביום 11/11/2007 בשעה 7:59 pm

  זה לא קשור לרבייה אצל לסביות בניגוד להטרוסקסואליות שזה כן קשור. זה תואם את העובדה שלסביות מחפשות בנות זוג בצורות דומות להטרוסקסואליות, אבל בגלל שהן מחפשות את זה אצל נשים אחרות ולא גברים זה לא קשור לרבייה אלא למשיכה מינית.

 • אריאל  ביום 11/11/2007 בשעה 8:10 pm

  לפי מה הגעת למסקנה שאצל הטרוסקסואליות זה כן קשור? ואל תגיד שיש מחקרים שמראים שנשים מחפשות בנות זוג כשהן מבייצות, כי עובדה שגם לסביות מחפשות ואצלן זה לא קשור לרביה. וגם אם לא היו לסביות, לפי מה ההסקה שזה קשור לרביה?

 • גיל  ביום 11/11/2007 בשעה 9:03 pm

  זה לא רק שהן מחפשות בנות זוג אלא הן עסוקות יותר בפועל בפעילויות שמובילות למין (כמו הליכה לפאבים, לבוש בצורה פרובוקוטבית יותר) והם בפועל מקיימות יותר יחסי מין. אלו מחקרים שלא נעשו במעבדה אלא בדקו את ההתנהגויות בפועל. אלו התנהגויות שבפירוש מגדילות את הסיכוי להיריון, למרות שכמובן בעולם המודרני לא כולם מובילים להיריון בגלל אמצעי מניעה (לא גלולות במקרה הזה). סביר שגם לסביות נוהגות בצורה דומה, אלא שאצלן זה כמובן לא יוביל לרבייה.

 • אריאל  ביום 11/11/2007 בשעה 9:11 pm

  שנינו מסכימים שיש מחקרים שמראים שנשים בתקופת הביוץ שלהם מחפשות יותר יחסי מין וכו'. יפה, עכשיו – איך זה מוביל ישירות למסקנה שזה קשור לרביה? לא יכולות להיות מסקנות אחרות?

 • גיל  ביום 11/11/2007 בשעה 9:15 pm

  מבחינה אבולוציוניות. אני מניח שתסכים שיחסי מין נועדו בראש ובראשונה לרבייה מבחינה אבולוציונית. העובדה שבחברה המודרנית הם לא מובילים לרבייה, לא אומרת שהמטרה האולטימטיבית שלהם היא רבייה. זה לא שאנשים שרוצים לקיים יחסי מין חושבים עליהם כעל רבייה, בדיוק כמו שכאשר אנחנו אוכלים אנחנו חושבים על הישרדות, אבל זה עדיין המניע האבולוציוני העמוק. ביום יום כמובן שאנשים יתנו הסברים שונים למה הם מתנהגים ככה.

 • אריאל  ביום 11/11/2007 בשעה 10:17 pm

  אבל זה לא אומר כלום על המקרה הספציפי שלפנינו. ולהיפך, יש לך אינדיקציה (מהמחקר עם הלסביות) שבעצם אומר שאולי זה לא קשור לרביה, ובלי להתבלבל בכלל אתה אומר ששני הדברים לא סותרים. לי הם נשמעים מאוד סותרים.

 • גיל  ביום 11/11/2007 בשעה 10:34 pm

  היא שאם לסביות בוחרות נשים ולא גברים זה לא קשור לרבייה. כמו שציינתי באחת התגובות, אפשר לפרש את הנתונים בצורה כזו שזה קשור לרבייה בצורה עקיפה. למשל, זה שבחורות מעוניינות בקשר לטווח ארוך ויציב ואחר כך ידאגו לרבייה. זה אפשרי ועל סמך המחקר הזה אני מסכים שלא ניתן להכריע.

 • כותרת  ביום 12/11/2007 בשעה 6:39 pm

  מה שאתה לא הבנת הוא בדיוק מה שאני לא הבנתי.
  אולי הבעיה אצל שנינו?

 • טל ירון  ביום 15/11/2007 בשעה 1:17 am

  על פי ההכללים הידועים באבולוציה, ידוע כי נשים הן סלקטיביות יותר בבחירת בן זוגן, מאשר הגברים בבחירת בנות הזוג. זה נובע, על פי התיאוריות המקובלות, מכך שהאישה נכנסת להריון בעקבות יחסי המין, והיא צריכה לדאוג לכך שבן הזוג שלה ישאר איתה ויהיה מסוגל לפרנס אותה. הסלקטיביות המוגברת, מתבטאת במאמרך, כשציינת שנשים מעדיפות מעט בני זוג, וגברים מחפשים בני/ות זוג רבים.

  יחד עם זאת, אתה מציין כי בזמן הפורה של המחזור, נשים מחפשות יותר מין מזדמן. אם התיאוריה הנ"ל (של יתר סלקטיביות של נשים) היתה נכונה, הינו מצפים שנשים לא תחפשנה כלל יחסי מין מזדמנים, אלא תסתפקנה ביחסי מין אך ורק עם בן זוג שנראה כי הוא מתאים לגידול צאצאים.
  ברור מהממצאים שאין זה כך, ולכן יכול להיות שמשהו בתיאורית הסלקטיביות של האישה שגוי.

  יתכן שנשים שיודעות כי אין סיכוי שיכנסו להריון (בגלל הגלולה), נענות לדחפים מיניים ביתר קלות, בעוד שנשים שחוששות להיכנס להריון (לפני המצאת הגלולה), ימנעו מיחסי מין מזדמנים.

  האם יכול להיות שהמנגנון כאן הוא חברתי/פסיכולוגי, ולא אבולוציוני?

 • גיל  ביום 15/11/2007 בשעה 1:36 am

  ואני אנסה להבהיר מה שלא כתבתי בפוסט.

  נשים אכן סלקטיביות יותר בבחירת בני זוג באופן כללי ולא ימהרו להיכנס למיטה כמו גברים. זה לא אומר שאין תקופות שהן לא מעוניינות בסקס יותר. גם בזמן הפוריות הן עדיין יהיו סלקטיביות יותר מגברים ולא ימהרו לשכב עם כל גבר, אבל הן יהיו יותר מהירות מימים אחרים בזמן המחזור.

  נקודה נוספת חשובה היא ההפרדה בין בן זוג לטווח הארוך לבין בן זוג לטווח הקצר. באופן כללי, נשים בהחלט מחפשות גברים נאמנים ובעלי סטטוס גבוה. אבל מציאת גברים כאלו היא התפשרות מסוימת כי הרבה מהגברים הללו הם גברים שאינם בעלי גנים "טובים". כל צד מנסה להוציא את ה"עסקה" הכי טובה מבחינתו. גברים שאינם מושכים במיוחד למשל, יכולים להדגיש את הצד הנאמן שבהם כדי למשוך בנות זוג. לנשים מהבחינה הזו יש דילמה: האם ללכת אם בן זוג שיש לו גנים פחות טובים אבל מצד שני יהיה נאמן, או ללכת על בחור בעל גנים מעולים אבל שלא ישאר איתי? הפיתרון של הדילמה יכול לבוא לידי בטוי בשני אופנים. אחד, על ידי ידיעה מראש שיחסים עם גבר בעל גנים טובים יהיו יחסים לטווח קצר, ואז ממש לא משנה לבחורה הנאמנות שלו. פיתרון שני הוא ליצור מערכת יחסית ארוכת טווח עם גבר נאמן, אבל לבגוד בו עם מישהו אחר. זה למעשה מה שקורה במקרים רבים. הגבר שבמערכת היחסים ארוכת הטווח יכול למצוא עצמו בבעייה. למעשה, הערכות שונות מדברות על עד 10% של גברים שמגדלים ילד שהם חושבים שהוא שלהם אבל הוא של גבר אחר.

 • טל ירון  ביום 15/11/2007 בשעה 2:30 am

  אך… טבע האדם… אין כמהוא, כאשר חושפים את טבעו האמיתי.
  אכן טענתך עכשיו סבירה יותר.

  אגב, לפני כמה זמן שמעתי על מחקר שאומר כי בממוצע לגבר יש 8 פרטנריות ולאישה יש 4 פרטנרים. אם נעשה חשבון פשוט נגלה כי אם כל בני האדם הם הטרוסקסואלים, אזי מבחינה מתמטית, היה צריך להיות לגברים ולנשים אותו מספר בני זוג בממוצע. לכן יכול להיות, שאו שנשים וגברים מרמים (גברים מגזימים ונשים "שוכחות" פרטנרים), או שכמות הפרטנרים של ההומוסקסואלים היא כה גדולה, וחלקם באוכלוסיה הוא גדול יותר מ-10%, ואז נקבל מספר כזה. בכל מקרה יש כאן בסיס לגילוי תכונה מעניינת של בני האדם.

  תודה על ההסבר.

 • גיל  ביום 15/11/2007 בשעה 3:32 am

  אנשים לא ששים לחלוק את המידע הזה וקשה לקבל דיווחים אמינים שאינם דיווחים עצמיים. גברים נוטים לדווח דיווח יתר על מספר הפרטנריות ונשים דיווח חסר. הממוצע עצמו בהכרח חייב להיות שווה אבל מה שמעניין בהקשר הזה זו השונות. אצל גברים יש שונות הרבה יותר גדולה במספר הפרטנריות זה יכול להגיע למאות פרטנריות מיניות (ואפילו יותר במקרים קיצוניים במיוחד) אצל גברים בודדים, אבל מצד שני יש המון גברים עם מספר קטן מאוד ואפילו אפסי. אצל נשים השונות הרבה יותר קטנה והמספרים דומים זה לזה. זה מראה שלנשים אין בעייה להשיג פרטנר מיני. אולי זה לא יהיה מישהו שהן נמשכות אליו במיוחד, אבל עדיין הן תוכלנה להשיג אותו. אצל גברים, גם אם הם יורידו את הסטנדרטים שלהם מאוד, עדיין יתקשו במציאת פרטנריות במקרים רבים.

 • רקדנית  ביום 02/02/2010 בשעה 10:44 am

  לכך שאישה תמיד תמהר לזרוק קשר רציני, וגבר ימנע מזריקת קשר רציני.
  כך לפחות ממה שאני מכירה במציאות.
  לפי תוחלת החיים של נשים וגברים בקשר, לגברים יש הרבה יותר מה להרוויח בקשר ארוך מאשר לנשים.

  ריבוי פרטנרים זה מצב שאישה לא עושה ממנו עניין, אבל גבר אוהב להתפאר בו.

  בזמן הפוריות אישה נוטה יותר לקשרים מזדמנים, אבל כמובן שזה לא מתקשר לה לרבייה, ואפילו לא בהכרח לסקס, אלא שזו תקופה שהיא נהנת ממגוון גדול יותר של מחזרים, בזמן שבשאר החודש זה פחות מעניין אותה.

  חבל שאין מחקרים על נשים שלא רוצות ילדים. מתעלמים מהן לחלוטין מבחינה אבולוציונית, רק כי הן לא רלוונטיות להמשך האנושות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: