אינטליגנצייה זוויגית: כמה טוב אתם יודעים לבחור את בני הזוג שלכם?

מציאת בן זוג מתאים היא משימה קשה. מכיוון שברירה מינית היא חלק כל כך מהותי מעיצוב היחסים שלנו עם בני המין השני, אך הגיוני שהפסיכולוגים האבולוציוניים יתעמקו בסוגיה הזו. לאחרונה התפתח תחום מחקר חדש שמוקדש אך ורק לצורה שבה בני אדם בוחרים בני זוג מבחינה אבולוציונית. התחום נקרא Mating Intelligence, או בתירגום שלי לעברית: אינטליגנציה זוויגית. בקרוב עומד להתפרסם ספר שלם שעוסק בנושא, ולאחרונה הוקדש לו סיפור השער בירחון הפופולארי "פסיכולוגיה היום".

עד כמה טוב אתם חושבים שאתם יודעים מה הדייט הפוטנציאלי שלכם מחפש? מה אתם חושבים הוא (או היא) מחפשים בבן זוג למטרת נישואין? עד כמה אתם יכולים להעריך נכונה מה בן זוג יחפש בקשר לטווח קצר (סטוץ)? מה יגרום לבן הזוג שלכם לקנא? אלו פנים וגוף נחשבים למושכים יותר ואלו לפחות? אלו הן חלק מהשאלות שהתחום של אינטליגנציה זוויגית מנסה לענות עליהן. בעולם שבו בחירת בני זוג מערבת רגש והיגיון, פירסום עצמי, ובעיקר הרבה מאוד הנחות לגבי הכוונות והרצונות של הצד השני, מסתבר שיש אנשים שמצליחים יותר מאחרים בבחירת בני הזוג שלהם. אלו הם האנשים עם האינטליגנציה הזוויגית הגבוהה ביותר (בהמשך אתן לינק שתוכלו לבחון את האינטיליגנציה הזוויגית שלכם).

הדברים הרבה פחות ברורים ממה שנדמה. לבני אדם יש הטיות חשיבה שעוצבו על ידי האבולוציה, למרות שבמקרים רבים הן מובילות אותנו למקומות לא נעימים. קחו לדוגמא את ההטייה הידועה של הגברים: "היא בטח מעוניינת בי". שיחה עם בחורה על כוס קפה, הופכת במחשבתם ל"דייט" למרות שהבחורה רואה את השיחה כתמימה לחלוטין. גברים נוטים להניח כוונות רומנטיות של בחורות בצורה מוגזמת לחלוטין. אם גבר יוצא לדייט מוצלח הוא ייטה לדווח שהבחורה מעוניינת בו, הרבה יותר ממה שהיא מעוניינת בו באמת. הסיבה להטייה הזו נעוצה בעובדה שלגברים אין הרבה מה להפסיד. גברים פועלים בשיטת "שלח לחמך על פני המים" או בגירסה פחות מעודנת "פיזור הזרע". בגלל שההשקעה ההורית של גברים קטנה יותר, עקרונית הם היו יכולים להפרות כמה שיותר נשים או לחפש כמה שיותר פרטנריות מיניות, מבלי שיצטרכו להשקיע בהן יתר על המידה. אין להם מה להפסיד מבחינה אבולוציונית מהריון לא רצוי של האישה, וכל המרבה הרי זה משובח. בפועל כמובן, גברים לא מזדווגים עם כל בחורה שהם מעוניינים בה כי האינטרסים של האישה הוא להיות זהירה יותר בבחירות הזוגיות שלה. ועדיין, הפסיכולוגיה של החיזור הגברי פועלת כך שהם מנסים להכיר בחורות רבות, והם משכנעים את עצמן שהן גם מעוניינות בהם. מבחינה אבולוציונית, גבר שמפספס הזדמנות ליחסי מין (גם אם היא קלושה) פוגע ברבייה שלו, ולכן עדיף לו לחשוב שאחרות מעוניינות בו גם אם זה מוביל לאי נעימויות.

לאישה כמובן יש הטיות משלה, שחלקן הפוכות לאלו של הגברים. מכיוון שהן יודעות שגברים מחפשים קשרים מזדמנים, הן נוטות להתנהג לקיצוניות השנייה ולדחות עקרונית ניסיונות חיזור של גברים. זה יתבטא באדישות יחסית בדייטים, לצאת למספר גדול של דייטים לפני שהיחסים מוגדרים בצורה מחייבת, לא למהר להיכנס למיטה, או בגירסה קצת פחות מעודנת: "כל הגברים חזירים". התגובה הקיצונית הזו היא תגובה הגנתית ויכולה להיראות כגרועה ביותר. אבל אם בחורה לא יודעת לעמוד על טיבם של המניעים של הגבר שמתחיל איתה ("האם הוא מעוניין בקשר לטוווח ארוך, או רק רוצה לשכב איתי?") עדיף לה לדחות באופן קטגורי כל גבר שמנסה להתחיל איתה. מחקרים מראים, שבטווח הארוך, לבחורות כאלו יש סיכוי גבוה יותר למצוא גבר ישר, נאמן, וכזה שמעוניין בקשר ארוך טווח. זה עומד בניגוד לכל אותן בחורות שלא יודעות את כוונות הבחור שזה עתה יצאו עימו לדייט, אבל מנתחות לעייפה את הדייט עם החברות שלהן ("הוא נתן לי את הטלפון שלו בבית", "הוא שאל על המשפחה שלי", "הוא הזכיר הופעה של זמר שאני אוהבת שמגיע לפה בקיץ ולכן הוא בטח מעוניין בי", וכו').

וזה מוביל לעיקרון אבולוציוני חשוב שמתקשר לתיאוריית ניהול טעויות. תיאוריית ניהול טעויות גורסת שעדיף לטעות הרבה טעויות קטנות ולא מזיקות, ולא לעשות טעות גדולה שיהיה לה מחיר גדול. עדיף לנו שיהיו הרבה אזעקות שווא שיודיעו על שריפה בבית, כאשר בפועל אין שריפה, מאשר שלא תהיה אזעקה וכן תהיה שריפה. כך עדיף לאישה לדחות גבר שאולי היה לו את הפוטנציאל להיות בן זוג מצוין, מאשר להיכנס להריון לא רצוי בגלל הערכה לא נכונה של הדייט שלה (כמובן שבעולם המודרני הסיכוי להריון נמוך בגלל אמצעי מניעה, אבל המוח שלנו לא מעוצב לעולם כזה).

ההטיות הללו קיימות בכולנו, אבל מסתבר שלא באותה עוצמה. בצורה פרדוקסלית משהו, אצל אנשים חכמים ההטיות הללו קיימות דווקא בעוצמות גבוהות הרבה יותר. קחו לדוגמא את הנושא של קנאה מינית. במחקר אחד שאלו גברים ונשים עד כמה בני זוגם היו נפגעים מבגידה מינית או בגידה רגשית (היקשרות לאדם אחר ללא קיום יחסי מין). נשים אינטליגנטיות העריכו את עוצמת הפגיעה בצורה הרבה יותר שמרנית. הן ענו שהגברים שאיתם היו נפגעים הרבה יותר מבגידה מינית, ממה שבאמת קורה בפועל. זה מאוד יעיל. אישה שחושבת שבן זוגה יפגע יותר אם היא שכבה עם גבר אחר ממה שהוא יפגע באמת (שזה הרבה מאוד בכל מקרה), בעלת סיכויים נמוכים יותר להיות קורבן של אלימות מצד בן הזוג. הן ייטו הרבה פחות לבגוד בגברים שאיתם, או ינסו להסתיר את הבגידה בצורה טובה יותר.

הקנאה היא דוגמא מצוינת להטייה נוספת. בני זוג מקנאים זה לזה בצורה מוגזמת אבל אדפטיבית. אם את רואה את החבר שלך משוחח עם בחורה יפהפייה, גם אם השיחה תמימה, סביר שתחושי קנאה מסוימת ותביעי אותה בצורה מסוימת בפני בן הזוג. עדיף לטעות ולקנא כשאין שום סיבה מאשר לא לקנא כשיש סיבה טובה מאוד. בנוסף, קנאה כזו היא גם סימן מצוין לבן הזוג שאת מעוניינת בו, אפילו אחרי כל השנים שעברתם ביחד, וזה מחזק את הקשר שלכם.

נקודה אחרונה ומעניינת קשורה ליחסים עם בני אותו המין. באופן עקרוני, הומוסקסואליים ולסביות חווים הרבה פחות מההטיות שתוארו פה. בני זוג מאותו מין יודעים היטב מה הצד השני חושב או רוצה ולכן קשה מאוד לערוך עליהם מניפולציות. בנוסף, ניגוד האינטרסים בין המינים מתבטל. אם גבר מעוניין ביחסים מזדמנים, אז גם גבר אחר מעוניין בזה ואין להם שום מניעה לממש את זה. אם בחורה מעוניינת קודם להכיר את הצד השני לפני שהיא מתחייבת לקשר, אז בקשר לסבי יש לנו שתי בחורות שמעוניינות בדיוק באותו הדבר ויכולות לפתחת את הקשר לאיטו. מחקרים רבים מאששים את הדפוסים הללו ובמובן מסוים עולם הדייטים של ההומוסקסואליים והלסביות קל יותר מאשר זה של הסטרייטים.

ולבסוף כמובטח, למי שמעוניין לבחון את האינטליגנציה הזוויגית שלו יכול לעשות את זה כאן.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יונתן.ק  ביום 06/04/2007 בשעה 1:40 pm

  בסוף עוד יתחילו לחקור את היחסים בין המינים בכלים של תורת המשחקים או צדק מאחה.

 • גיל  ביום 06/04/2007 בשעה 5:45 pm

  שמתבססים על תורת המחקרים בפסיכולוגיה אבולוציונית. הבעייה איתם שרבים מהם תיאורטיים למדי ולא בדיוק מייצגים מה שבאמת קורה ביחסים בני אנשים.

 • אריאל  ביום 06/04/2007 בשעה 8:02 pm

  כאילו המבחן הוא יותר מדד לגבי כמה אתה מצליח לרמות את עצמך. אם גבר אומר שהוא מצליח לזהות כשאשה נמשכת אליו האם זה אומר שהוא באמת מצליח לזהות את זה או שהוא חושב שהוא מצליח, כמו שאמרת בטור עצמו. כנ"ל לגבי מישהו שחושב שהוא מבין נשים..

 • אריאל  ביום 06/04/2007 בשעה 8:21 pm

  זה ידוע שאחרי סקס גברים נרדמים ויש הוכחות פיזיולוגיות ללמה זה קורה (שחרור הורמונים מסוימים) בעוד שנשים דווקא נהיות יותר פעילות. איך זה מסתדר עם התיאוריה האבולוציונית, שגברים אמורים ללכת להפיץ את הזרע שלהם לכמה שיותר נשים, בעוד שנשים מצאו את האחד שלהם? זה לא היה אמור להיות הפוך, שנשים נרדמות וגברים הולכים לחפש אישה נוספת לעבר אותה?

 • גיל  ביום 06/04/2007 בשעה 8:31 pm

  הם באמת לא יותר מדי רציניים.

  אני לא יודע אם גברים נרדמים אבל ללא ספק יש אצלם תקופה רפלקטורית מסוימת (כלומר, זמן מסוים עד שהם יכולים לחזור ולתפקד). בסך הכל זה פרק זמן קצר יחסית (בהתאם לגיל בעיקר) וזה לא ממש גורם מעכב למי שמעוניין לפזר את הזרע שלו. אל תשכח שברגע שבחורה נכנסת להיריון אז הפריון מגברים אחרים נדחה בלפחות שנה. נקודה נוספת, ברגע שהזרע שוחרר, לגבר אין עוד תפקיד, בעוד שהתהליכים הפיזיולוגיים שמובילים להיריון רק מתחילים אצל האישה.

 • אריאל  ביום 06/04/2007 בשעה 8:36 pm

  שהיתה לי שותפה שלמדה רפואה שלימדו אותה שהסיבה להירדמות הגבר לעומת התעוררות האשה זה שהאישה רוצה להגביר את הסיכוי להיכנס להריון ולכן, בזמן שהגבר ישן, היא יכולה ללכת להזדווג עם עוד גברים. אני מניח שזה יכול להיות מאוד נכון לבעלי חיים ואולי זה שריד אבולוציוני עוד יותר עתיק. מצד שני, זה לא עומד בכל תיאוריית הבחירה של הגבר האידאלי שדיברת עליה.

 • גיל  ביום 06/04/2007 בשעה 8:55 pm

  כי אם מישהי מעוניינת להיכנס להיריון מגברים אחרים, למה שהיא תשכב עם גבר שהיא לא מעוניינת בו?

  מה שכן, בהחלט נשים יכולות לבגוד עם גברים אחרים ולרוב אלו יהיו גברים שונים מאלו שהן ביחסים ארוכי טווח איתם. מה שאישה מחפשת מבן זוג לטווח ארוך שונה ממה שהיא תחפש בסטוץ מזדמן.

 • אריאל  ביום 06/04/2007 בשעה 9:02 pm

  אתה חושב לפי הכללים שאתה מכיר. החוק שאתה עובד לפיו זה שאשה תשכב רק עם גבר שיבטיח לה את הולד הכי מוצלח. אבל החוק הכי בסיסי באבולוציה (ותקן אותי אם אני טועה) הוא להבטיח דור המשך. כלומר, אם לאשה יש הזדמנות להגדיל את הסיכויים שלה להיכנס להריון, למה שהיא לא תעשה את זה?
  רוצה תיאוריה נוספת? אם אישה שוכבת עם מספר גברים בזמן קצר, הרי הזרע של הגברים ייתחרה על מי יהיה זה שיצליח לעבר אותה, כלומר, הזרע החזק יותר ינצח. במילים אחרות, הגבר עם הזרע המוצלח ביותר יהיה זה שייצור את דור ההמשך, האם זה לא משהו שאשה תרצה?

 • דן  ביום 06/04/2007 בשעה 9:09 pm

  להעלות כאן
  שמבוססת על מחקרים פסיכולוגיים, מלמדת על צורת חשיבה
  זהה אצל נשים וצורת חשיבה זהה אצל גברים.
  בסופו של דבר, לכאורה , הכל עניין של אבולוציה
  והשורה התחתונה בעצם אומרת שנשים זהירות יותר
  בבחירות שלהן, בהחלטות שלהן, ובקשרים המיניים שלהן לעומת גברים, כי יש להן מה להפסיד.
  מסתבר שלמרות השינוי הפמניסטי הגדול ותחושת החופש שלכאורה עוטף נשים רבות, בעיקר בתחום המיני, מרבית הנשים לא בנויות לסטוצים ופלירטוטים כמו שנדמה ללא מעט גברים.
  ואם הן מפלרטטות, ועושות סטוצים בלי חשבון
  זה בא על חשבון והורס את היכולת שלהן ליצור קשר מחייב שהטבע שלהן דורש מהן.

 • גיל  ביום 06/04/2007 בשעה 9:09 pm

  רק שאני לא רואה שזה באמת קורה כמו שאתה מתאר. כלומר, אני לא בטוח שגברים הולכים לישון אחרי סקס כמו שאני לא חושב שנשים הולכות לחפש פרטנרים נוספים. נכון שהגוף שלה פעיל הרבה יותר, אבל מצד שני לוקח לה זמן נוסף להתעורר מינית והסיכוי שזה יקרה עם אדם נוסף באותו היום קלוש.

 • גיל  ביום 06/04/2007 בשעה 9:13 pm

  שמכחישות באופן שיטתי את הטבע האנושי. הן (וגם אחרים) עדיין סבורים שגברים ונשים דומים זה לזה ושאין בכלל שום הבדלים במיניות שלהם, באסטרטגיות של בחירות בני זוג וכו'. לדידם, הכל קונספירציה נגד נשים.

  ומה שאתה אומר נכון בהחלט: למרות החופש המיני הגדול שקיים היום, ולמרות שיש נשים שיתנהגו בצורה שונה, עדיין בממוצע רוב הנשים יעדיפו שגבר יחזר אחריהן ושלא ימהר מדי בקשר.

 • אריאל  ביום 06/04/2007 בשעה 9:21 pm

  שנשים לא הולכות לחפש גברים אחרים, אני רק אומר שכל המנגנון הזה הוא שריד אבולוציוני כדי לאפשר את זה. אין לי מושג איך זה בעולם החי, אבל אני בטוח שיש דוגמאות אצל בעלי חיים של נקבה שמזדווגת עם מספר זכרים באותו יום כדי להעלות את סיכוי ההריון.
  ולגבי גברים שנרדמים אחרי סקס, זה עובדה מוכחת, יש הורמונים שגורמים לזה. מהיום, יש לך תירוץ..

 • דן  ביום 06/04/2007 בשעה 9:55 pm

  שבסך הכל כולנו בני אדם.
  כולנו דומים, אבל כל אחד קצת שונה.
  בכדי שיווצר קשר מיני או קשר של משיכה
  צריך להיות מישהו רודף ומישהו נרדף
  מישהו פסיבי ומישהו אקטיבי
  אלא אם זה קורה ביחד ואז זה מצויין.

  הסיכוי שאשה תחזר אחרי גבר ותהפוך אותו
  לבן זוגה הקבוע, לא לסתם סטוץ, נמוך בהרבה מהסיכוי
  שגבר יחזר אחרי אשה ויהפוך אותה
  לבת זוגו הקבועה.

  הפמניזם טוב ונכון לכל סוגיה שקשורה בנשים,
  משום שהוא עוזר להן להרים ראש ולהתקדם
  אבל בנושא החיזור, המשיכה והסקס
  הוא לא תורם כלום.
  ועם זה לדעתי יסכימו נשים רבות.

  נשים שאימצו קו מחשבה סטוציונרי והן מחליפות גברים בתדירות גבוהה
  מתקשות לבנות לעצמן בהמשך קשר קבוע.
  ולמעשה גוזרות על עצמן בדידות.

 • אריאל  ביום 06/04/2007 בשעה 10:35 pm

  אבל הדברים שלך הם בדיוק מה שמעורר את חמת הפמינסטיות, ובצדק. צריך להבדיל בין הסיבות לדברים כמו שהם קורים, שעל זה גיל מדבר, לבין האם הם נכונים או לא.
  לבוא ולהגיד ככה וככה זה בטבע של הבן אדם ואין מה להילחם נגד זה, הוא מאוד בעייתי. נשים, למשל, באופן ממוצע, לא טובות במקצועות טכניים ואני מניח שאפשר למצוא לזה סיבות אבולוציוניות (אני חושב שגיל הביא פה דוגמאות), אז מה, נבוא ולא נרשה לנשים ללמוד הנדסה, כי זה לא בטבע שלהן?
  צריך לזכור שהאבולוציה גורמת לנו לעשות דברים שעשויים להיות כבר מזמן לא רלוונטיים ואין שום סיבה לשמר אותם. אם אישה רוצה לחזר אחרי גבר או לחיות בעולם של סטוצים, לאף אחד לא צריכה להיות בעיה עם זה, גם אם האבולוציה כביכול לא "מסכימה" עם זה.
  אנשים השתמשו בטיעונים דומים מאוד לשלך לפני עשרות שנים כדי למנוע מנשים לצאת לעבודה או להצביע וכו' וכו'. זה טיעון מאוד פגום.

 • דן  ביום 06/04/2007 בשעה 10:59 pm

  תקרא שוב מה שכתבתי
  ותבין שאתה זה שחושב עקום
  עיוותת את כל הפרשנות שלי
  לפרשנות שלך, ואתה עוד בא בטענות.

  וגם כדאי שתקרא מה כתב גיל למעלה
  בהקשר לדפוסי חשיבה גבריים ונשיים
  ולמחקרים, נראה שבכלל לא קראת
  ואם כן, לא לעומק מה שכתוב למעלה.

  חזור לקרוא ותפסיק להתלהם!~

 • אריאל  ביום 06/04/2007 בשעה 11:19 pm

  אני מצטער אם זה יצא מתלהם ואם לא הבנתי אותך. בבקשה תסביר למה אתה מתכוון. לי זה היה נשמע כאילו אתה חושב שהאבולוציה מכתיבה לנו דברים שונים, תרגיש חופשי לתקן אותי

 • רונן  ביום 08/04/2007 בשעה 4:30 am

  אני ממש מקווה שזאת היתה פליטת קולמוס או סתם ניסוח דפוק כשכתבת "אישה שחושבת שבן זוגה יפגע יותר אם היא שכבה עם גבר אחר ממה שהוא יפגע באמת (שזה הרבה מאוד בכל מקרה), בעלת סיכויים נמוכים יותר להיות קורבן של אלימות מצד בן הזוג".

  אתה מנסה להגיד שנשים שהן קורבנות של אלימות מצד בן זוגן למעשה הביאו את זה על עצמן (רק שהחכמות ידעו להסתיר את מעשיהן)? אני ממש מקווה שלא התכוונת למשפט הזה כמו שהוא יצא.

  ואריאל, אני הבנתי את מה שדן כתב בדיוק כמוך, והרי ידוע שמפלטם של כאלה הוא באמירות מסוג "הכל עובר עליך וקקה בידיך" או "אתה מתלהם" או האהוב עלי – "יש לך בעיות בהבנת הנקרא".

 • גיל  ביום 08/04/2007 בשעה 5:45 am

  אישה בכל מקרה לא אשמה באלימות מצד בן זוגה, אבל יש מצבים שיכולים להגדיל את הסיכוי לאלימות כזו. תסכים איתי שאם אישה בוגדת בבעלה הסיכויים שהוא יהיה אלים כלפיה גדולים יותר. זה כמובן גם לא אומר שכל הגברים או רוב הגברים ינהגו באלימות במקרים כאלו, אבל הברירה הטבעית יכולה לפתח מנגנונים אצל האישה שינסו להפחית אלימות פוטנציאלית כזו, ואחד מהם זה לגרום לה לחשוב שהוא מאוד מאוד יכעס (יותר ממה שהוא באמת).

 • רונן  ביום 08/04/2007 בשעה 2:53 pm

  מהציטוט שהבאתי זה משתמע די בבירור. וההסבר שלך עוד מוסיף על זה. עצוב.

 • רקדנית  ביום 31/01/2010 בשעה 4:34 pm

  הבעיה היא שאתתם מגדירים רק 2 סוגי יחסים: טווח ארוך שאתם מתארים כ"נישואין" וסטוץ.
  2 דוגמאות לקשרים שכלל לא מתאימים לטבע של רוב הנשים.

  נשים לא אוהבות להיות בקשר מחייב (ואתם יכולים מצדי להסביר זאת אבולוציונית שזה כדי להגדיל את מאגר הגנים)
  ולא מתות ברובן על סטוצים חד פעמיים.
  לא במקרה היו צריכים "לרסן" אותן בכוח כדי לגרום להן להשאר בקשר כזה.

  אני חושבת שהן מעדיפות פחות הגדרות, משהו יותר מטושטש, מסתורי, מעורפל או מאתגר.

  לישון לצד אותו גבר ב לילה, לעולם לא יגרום לה להמשך אליו יותר, ובמצב כזה תמיד תהיה מוחמאת יותר מחיזור של איש זר.

  נקודה שניה היא שהממצאים במחקרים נראים נכונים, אבל הפרשנויות לסיבות נראות לא נכונות.
  אפשר להביא עוד הרבה סיבות אבולוציונית לדברים.

  לאישה יש הרבה יותר מה להפסיד כשהיא בקשר קבוע. לגבר יש הרבה יותר מה להרוויח כשהוא בקשר קבוע.
  ולא במקרה שומעים על גברים שמתאבדים בסיום קשר, ולא על נשים.
  גם לא במקרה תוחלת החיים של גברים עולה בקשר ממוסד ושל הנשים יורדת.

  אתם מנסים להשמע אובייקטיבים ומדעיים, כאשר עדיין מתעקסים להכניס כל מיני ספקולציות שהן בעיקר ווישפול ט'ינקינג ונובעות מהרצון שלכם.

  מצאתם שגבר מתלהב יותר בדייטים והאישה אדישה.
  ההסבר לא חייב להיות כ"כ מנותק.
  הם פשוט יותר נואשים לקשר, בזמן שנשים יותר מחוזרות ורוב הגברים ישעממו אותן.
  בסמקרה כזה למעשה ההסבר האבולוציוני לא מוסיף כלום, אבל גם אם יש לכך הסבר אבולוציוני, יכול להיות בכך שגבר פשוט מאוד רוצה קשר יותר מאישה, נקודה, כי הרווח שלו מקשר גבוה יותר.

  פמיניסטיות לא מנסות לשנות את הטבע.
  להיפך, הן מנסות להחזיר לעצמן את הטבע הנשי שעוות במשך מליוני שנים ע"י הגברים.
  אם למשל גברים אסרו על נשים קרוא וכתוב ולכן נשים היו אנאלפבתיות, זה לא אומר שהן בעלות נטיות אנאלפבתיות מטבען, אלא שגברים עיוותו את נטיותיהן הטבעיות דווקא (הרי באופן ממוצע הן אמורות להיות טובות יותר בתחומים ה קשורים לכתיבה)
  כך גם בתחומים אחרים.
  זה שגברים סגרו נשים עם גבר אחד, לא גרם להן להמשך אליו או לרצות אותו, או בכלל לרצות קשר עם גבר אחד בלבד.
  וזה שסגר אותן בבית, לא אומר שהן לא אוהבות את ה"חוץ", הרי ה"חוץ" וההליכה ממקום למקום הרבה יותר טבעיים לאדם ולמעשה ע"פ מחקרים דווקא הנשים הן אלו שאוהבות לצאת יותר..מטבען כמובן.
  נשים גם ימהרו לסיים קשר הרבה פעמים כשהגבר מציע משהו קבוע או רציני מדי.
  לא במקרה הם אומרים אח"כ משפטים כמו "נשים אוהבות מניאקים"
  כאשר הם מפרשים התנהגות מניאקית, כמשהו שאנו מפרשות כגבר שובב וקליל יותר בהתנהגותו
  ודווקא את זה שישר רוצה משהו רציני, כבד, עם קנאה אינסופית ודביקות כ"מניאק".
  חבל שהם לא מבינים זאת ומשכנעים עצמם במשהו אחר ע"ס תאוריות ריקות.

  פשוט לא יעלה על הדעת שגברים, שעיוותו כל טבע אפשרי, יטענו שפמיניסטיות הן אלו שמנסות לשנות את הטבע או להתכחש לטבע.
  כאילו גברים יכולים לקבוע עבורן מהו הטבע שלהן.

  אם מלכתחילה נשים היו הולכות עם הטבע שלהן עד הסוף, היה עולם יפה יותר בכל המובנים.

  בכלל להגיד שאישה היא זו שמחפשת קשר לטווח ארוך וגבר לא זה השקר הגדול ביותר שאפשר להעלות על הדעת, ואני מכירה מספיק גברים ומספיק נשים כדי לראות שזה ביוד אבל בדיוק ההיפך הגמור.
  והן אגב נשיות לחלוטין, כמו שהם גבריים לחלוטין.

  הכי הצחיק אותי ההוא עם "בניגוד למה שהטבע שלה דורש"
  הוא עדיין חי בסרט שבגלל שהוא גבר, הוא יקבע את מה שהטבע שלה דורש.
  איום ונורא

טרקבאקים

 • […] איך בדיוק חוש הומור מתאים לתאוריה? ראשית, על פניו נראה שהומור קשור קשר הדוק לאינטליגנציה. אם תלמדו בעל פה אלף בדיחות, זה לא יהפוך אתכם לבעלי חוש הומור אבל אנשים אינטליגנטיים יודעים להשתמש בהומור כדי לומר את הדבר הנכון, לאנשים הנכונים ובסיטואציה הנכונה. אם גבר יכנס לחדר מלא בנשים לא מוכרות ויספר בדיחה סקסיסטית, סביר שזה לא יקנה לו הרבה נקודות זכות. לעומת זאת, אם אותו גבר יהיה קשוב לרמזים הסביבתיים, לאנשים סביבו ולסיטאציה, אז יש סיכוי גבוה יותר שהוא יוכל להיות מצחיק. סביר שחוש הומור קשור קשר הדוק לאינטליגנציה רגשית, חברתית וזוויגית. […]

 • […] כמו אינטליגנציה רגשית, אינטליגנציה חברתית ואפילו אינטליגנציה זוויגית. למרות זאת, ישהם מבחני אינטליגנציה סטנדרטיים שנחשבים […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: